fbpx

Dla Ciebie i Twojego domu

Od lat obserwujemy regularnie wzrastające ceny prądu. Co zatem zrobić, aby zmniejszyć swoje rachunki i jednocześnie odciążyć domowy budżet? Rozwiązaniem, które pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, a przy tym stać się odpornym na coroczne podwyżki, są nowoczesne panele solarne – czyli instalacja fotowoltaiczna dla Twojego domu.

Fotowoltaika zyskuje na popularności nie tylko przez wiążące się z nią oszczędności. Panele słoneczne należą do grupy odnawialnych źródeł energii, a co za tym idzie: są przyjazne środowisku. Decydując się więc na panele solarne, przyłączasz się do ochrony naszej planety.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna? Panele słoneczne przemieniają promieniowanie słońca w energię elektryczną, którą Ty wykorzystujesz w swoim domu. Energia, która nie została zużyta, przekazywana jest do sieci energetycznej. Później – np. w mniej słoneczne dni – możesz odebrać 80% oddanych nadwyżek.

Dla Ciebie

Dlaczego fotowoltaika dla domu to dobry wybór?

Niezależność

Posiadając własne panele słoneczne, zyskujesz niezależność. Wyprodukowana energia zostaje przeznaczona na bieżące potrzeby, natomiast skumulowaną nadwyżkę możesz wykorzystać w późniejszym, mniej produktywnym okresie, na przykład zimą.

Oszczędność

Domowa instalacja fotowoltaiczna pozwoli Ci zredukować wysokość rachunków za prąd nawet do 90%! Zaoszczędzone na rachunkach środki mogą zostać przeznaczone na spłatę inwestycji.

Wygoda użytkowania

Panele słoneczne generują bardzo niskie koszty eksploatacyjne, a sama instalacja działa praktycznie bezobsługowo, nie emitując hałasu.

Dotacje

Ogromna i nieustannie wzrastająca popularność fotowoltaiki sprawia, że Państwo oferuje różne formy wsparcia tej inwestycji. Zainteresowany może zatem ubiegać się o dofinansowanie i w ten sposób ograniczyć koszty związane z instalacją. Jedną z takich propozycji jest program „Mój Prąd”.

Ekologia

Instalacja fotowoltaiczna to również rozwiązanie przyjazne i bezpieczne dla środowiska. Jest bardzo cicha, nie emituje CO2 oraz nie wymaga doprowadzania wody. Co więcej, panele słoneczne podlegają również recyklingowi.

Chcesz płacić mniej za prąd i żyć w zgodzie z ekologią?

Zainwestuj w fotowoltaikę dla swojego domu! Zapraszamy do kontaktu!