fbpx

Fotowoltaika dla indywidualnych gospodarstw rolnych

Coraz bardziej rozwijająca się automatyzacja nie omija sektora rolnictwa. Jest to niewątpliwe ułatwienie pracy, ale także większe zużycie prądu, a co za tym idzie – wyższe rachunki. Instalacja fotowoltaiczna w gospodarstwie rolnym to bardzo opłacalna inwestycja, skutecznie rozwiązująca problem nadmiernych kosztów za energię. Zaoszczędzone środki przeznaczysz na rozwój i unowocześnienie swojego gospodarstwa – nie warto zatem czekać z podjęciem decyzji! Wykorzystaj przestrzeń nieużytkowaną do generowania zysków. Dzięki dedykowanym programom rządowym każdy rolnik może ubiegać się o dotację na fotowoltaikę i w ten sposób przyspieszyć zwrot funduszy poniesionych na instalację.

Dla Rolnika

Co daje instalacja fotowoltaiczna rolnikom?

Płatności za energię elektryczną w gospodarstwach rolnych i domowych są identyczne. Podobnie wygląda również sposób rozliczania w przypadku produkcji energii z instalacji fotowoltaicznej. Rolnik traktowany jest jako prosument – uiszcza należności w formie opustów oraz może magazynować energię elektryczną w momencie, gdy nie jest ona zużywana na bieżące potrzeby gospodarstwa.

Kto ma największe szanse na szybki zwrot inwestycji?

Są to przede wszystkim rolnicy prowadzący produkcję mleczną oraz hodowlę tuczników i drobiu, gdzie zużycie energii jest najwyższe. Na montaż paneli słonecznych warto zdecydować się również w przypadku budowy nowych obiektów gospodarskich.

Zmniejsz koszty utrzymania swojego gospodarstwa, stając się niezależnym energetycznie!

Zainwestuj w fotowoltaikę dla rolnika, która bardzo szybko się zwróci. Skontaktuj się z nami, by poznać szczegóły i koszty rekomendowanej inwestycji.